Adnan Varveren Abidik Gubidik

Ülkemizde yetişmiş olan pek çok usta ses sanatçısı bulunmaktadır. Bu usta ses sanatçılarından bir tanesi olarak da Adnan Varveren isminin incelenebilmesi mümkündür. Adnan Varveren, 3 Ocak 1942 senesinde Bursa’da dünyaya gelmiştir. Pek çok önemli işte imzası bulunan Adnan Varveren’in aynı zamanda çok ünlü bir Türk besteci, yorumcu v e söz yazarı olduğunu d söyleyebilmek mümkündür. Pek çok farklı daldaki işlerde imzası bulunan Adnan Varveren, 14 Haziran 2008 senesinde de İstanbul’da hayata gözlerini yummuştur. Başarılı olduğu tarihlerdeki şarkıları, oynadığı filmler ile hatırlanan Adnan Varveren, hafızalara kazınmış bir isim olarak Türk müzik ve sinema dünyasında yer almaktadır.
Adnan Varveren aynı zamanda müzisyen olan Cem Varveren’in de babasıdır. Asıl meşhur olma zamanları ise Abidik Gubidik adlı şarkısı ile başlamıştır. Adnan Varveren Abidik Gubidik (Twiste gel) adlı parçası ile 1970’li yıllarda oldukça tanınan bir isim olmaya başlamıştır. Hem sözlerini hem de müziğini kendisi hazırlamıştır. Adnan Varveren’in bu parçası pek çok eğlence mekanlarında o dönem çalan şarkılar arasında yer almaktadır. Adnan Varveren Abidik Gubidik adlı parçası sayesinde meşhur olma yolunda büyük bir aşama atlamıştır. 1960’lı yıllardan itibaren başlayan şöhreti, bu şarkının çıkması ile birlikte daha da artış göstermiştir.
Adnan Varveren’in bunun haricinde de hem sözlerini yazdığı hem de müziklerini oluşturduğu pek çok eseri bulunmaktadır. Alla Beni, Aşkımız Bitecek, Mini Etek, Enişte ile Baldız, Kor Dudaklım, Turist Ömer, Yapma Bana Numara adlı parçalar bu duruma örnek olarak gösterilebilir. Üstelik sinema dünyasında da tanınan bir isimdir. 1967 yılında yapılan Garibanız Abiler ve 1984 yılında yapılan Neşemizi Bulalım adlı filmlerde de rol almış ve tanınmış bir isimdir.


Adnan Varveren Abidik Gubidik mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir